Porady

podwojne-widzenie-diplopia-przyczyny-objawy-leczenie

Podwójne widzenie (diplopia) – przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie (diplopia) to zaburzenie, które może mieć różne podłoże. Znalezienie przyczyny podwójnego widzenia oraz nieostre widzenie wiąże się z diagnozą narządu wzroku. W innych przypadkach może podwójne widzenie może być objawem towarzyszącym zmianom neurologicznym i zwiastować poważną chorobę. Z czego wynika dwojenie obrazu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Morfologia-krwi

Morfologia krwi – normy, wyniki. Jak interpretować badanie?

Morfologia krwi to standardowe badanie laboratoryjne, które jest podstawą diagnostyki stanu zdrowia pacjenta. Interpretacja badań krwi jest pierwszym markerem, który pozwala wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Na czym polega morfologia krwi i co nam wskaże odczyt wyników krwi?

CZYTAJ WIĘCEJ
bol-twarzy-przyczyny

Ból twarzy – przyczyny, objawy, rodzaje. Co może oznaczać?

Ból twarzy może mieć różne podłoże i bardzo często towarzyszy występowaniu poważnych chorób, które poprzez ból twarzy manifestują toczący się stan zapalny. Najczęściej ból skóry twarzy przy dotyku występuje w ostrym bólu zęba lub zapaleniu zatok. Jakie są przyczyny bólu twarzy i jakie choroby zwiastuje?

CZYTAJ WIĘCEJ
anemia-objawy-przyczyny-leczenie

Anemia – objawy, przyczyny, leczenie. Czym może skutkować?

Anemia to bardzo poważny problem zdrowotny i społeczny. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) anemia występuje u jednej czwartej populacji na świecie. W grupie największego ryzyka znajdują się małe dzieci, kobiety w wieku rozrodczym, kobiety ciężarne, osoby starsze oraz pacjenci z chorobami o charakterze przewlekłym. Coraz częściej diagnozowana jest anemia u osób otyłych. Jakie są przyczyny anemii? Jak leczyć skutki niedokrwistości?

CZYTAJ WIĘCEJ
bol-kregoslupa-przyczyny-leczenie-rodzaje

Ból kręgosłupa – przyczyny, leczenie, rodzaje

Ból kręgosłupa to najczęstsze schorzenie układu szkieletowo-kostnego. W krajach wysokorozwiniętych bóle pleców sięgają rozmiarów epidemii. Dolegliwości bólowe kręgosłupa w dużej mierze wynikają z siedzącego trybu życia i braku aktywności fizycznej. Jakie jeszcze mogą być przyczyny bólu pleców i jak wygląda leczenie bólu kręgosłupa?

CZYTAJ WIĘCEJ
bezglos-utrata-glosu-przyczyny-leczenie

Bezgłos (utrata głosu) – czym jest? Przyczyny, leczenie

Bezgłos jest zaburzeniem, w wyniku którego dochodzi do utraty możliwości wydobywania dźwięków. Utrata głosu może mieć różne podłoże, jednak najczęściej jest związana z chorobami dróg oddechowych, w których przebiegu dochodzi do nieprawidłowego przebiegu procesu fonacji. W jakich jeszcze schorzeniach występują problemy z głosem i bezgłos?

CZYTAJ WIĘCEJ
odwodnienie-organizmu

Odwodnienie organizmu – objawy, przyczyny. Jak prawidłowo nawadniać organizm?

Odwodnienie organizmu to stan, który może zagrażać zdrowiu i życiu. Brak kompensacji płynów ustrojowych ma niekorzystny wpływ przede wszystkim na pracę układu krążenia oraz ośrodkowego układu nerwowego. Jak rozpoznać odwodnienie i co robić, aby zapobiegać odwodnieniu organizmu?

CZYTAJ WIĘCEJ
wapn

Wapń – w czym jest wapń? Jakie ma właściwości?

Zawartość wapnia w organizmie jest najwyższa spośród wszystkich składników mineralnych, przy czym aż 99% tej substancji znajduje się w kościach. To właśnie ten pierwiastek o symbolu Ca (od łac. calcium) odpowiada bowiem za ich odpowiednią twardość. Jednak to nie jedyna funkcja, jaką ta substancja pełni w ludzkim ciele. Dowiedz się więcej o źródłach wapnia w diecie oraz wpływie tego pierwiastka na organizm!

CZYTAJ WIĘCEJ
nadmierna-sennosc-przyczyny

Nadmierna senność — przyczyny. Co oznacza, z czego może wynikać?

Nadmierna senność i uczucie przewlekłego zmęczenia pojawiające się w ciągu dnia nie tylko zaburzają codzienne funkcjonowanie i wykonywanie obowiązków, ale przede wszystkim mogą świadczyć o zaburzeniach natury hormonalnej, metabolicznej, neurologicznej lub psychicznej. Jakie mogą być przyczyny nadmiernej senności?

CZYTAJ WIĘCEJ
alergia-objawy-rodzaje-leczenie

Alergia — objawy, rodzaje, leczenie. Jak radzić sobie z alergią?

Alergia to nadmierna, swoista odpowiedź układu odpornościowego na czynniki zewnętrzne zwane alergenami, z którymi kontakt wywołuje powstanie objawów chorobowych. Jak rozpoznać alergię i radzić sobie z jej objawami?

CZYTAJ WIĘCEJ
Page 1 of 6
1 2 3 6
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
SCHOWAJ POKAŻ