Porady

nadcisnienie

Nadciśnienie tętnicze – przyczyny, objawy, leczenie, dieta

Nadciśnienie tętnicze (łac. Hypertensio arterialis) to dysfunkcja układu krążenia, która jest najczęściej wskazywanym czynnikiem ryzyka występowania chorób układ sercowo-naczyniowego takie jak zawał mięśnia sercowego, czy udar mózgu. Objawy nadciśnienia tętniczego nie są jednoznaczne, dlatego wysokie ciśnienie może pozostać długo niezdiagnozowane. Jakie są przyczyny wysokiego ciśnienia krwi? Ciśnienie tętnicze – co to jest? Ciśnienie tętnicze to […]

CZYTAJ WIĘCEJ
opuchniete-powieki

Opuchnięte powieki rano, przyczyny, co stosować?

Opuchnięte powieki, to objaw, który może towarzyszyć różnym schorzeniom. W większości przypadków jest związany z występowaniem alergii wziewnych, rzadziej pokarmowych, czy kontaktowych. W innych przypadkach opuchnięte powieki rano są skutkiem działania czynników środowiskowych bądź substancji chemicznych. Co jeszcze wywołuje opuchnięcie powiek? Opuchnięte powieki – przyczyny   Przyczyny opuchniętych powiek rano są bardzo zróżnicowane. Dodatkowo bez względu […]

CZYTAJ WIĘCEJ
apatia-ociezalosc

Apatia (ociężałość) – co to, przyczyny, objawy, leczenie

Apatia, ociężałość to stan mający podłoże psychiczne, często utożsamiany z występowaniem depresji. Chory w apatii wykazuje mniejszą zdolność do odczuwania emocji, jest wycofany, niechętny do podejmowania jakichkolwiek inicjatyw, stąd apatię określa się jako ociężałość. Jakie objawy daje apatia, jakie są jej przyczyny i jak leczyć apatię? Apatia – co to jest? Stan apatii według definicji […]

CZYTAJ WIĘCEJ
podwojne-widzenie-diplopia-przyczyny-objawy-leczenie

Podwójne widzenie (diplopia) – przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie (diplopia) to zaburzenie, które może mieć różne podłoże. Znalezienie przyczyny podwójnego widzenia oraz nieostre widzenie wiąże się z diagnozą narządu wzroku. W innych przypadkach może podwójne widzenie może być objawem towarzyszącym zmianom neurologicznym i zwiastować poważną chorobę. Z czego wynika dwojenie obrazu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Morfologia-krwi

Morfologia krwi – normy, wyniki. Jak interpretować badanie?

Morfologia krwi to standardowe badanie laboratoryjne, które jest podstawą diagnostyki stanu zdrowia pacjenta. Interpretacja badań krwi jest pierwszym markerem, który pozwala wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Na czym polega morfologia krwi i co nam wskaże odczyt wyników krwi?

CZYTAJ WIĘCEJ
bol-twarzy-przyczyny

Ból twarzy – przyczyny, objawy, rodzaje. Co może oznaczać?

Ból twarzy może mieć różne podłoże i bardzo często towarzyszy występowaniu poważnych chorób, które poprzez ból twarzy manifestują toczący się stan zapalny. Najczęściej ból skóry twarzy przy dotyku występuje w ostrym bólu zęba lub zapaleniu zatok. Jakie są przyczyny bólu twarzy i jakie choroby zwiastuje?

CZYTAJ WIĘCEJ
anemia-objawy-przyczyny-leczenie

Anemia – objawy, przyczyny, leczenie. Czym może skutkować?

Anemia to bardzo poważny problem zdrowotny i społeczny. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) anemia występuje u jednej czwartej populacji na świecie. W grupie największego ryzyka znajdują się małe dzieci, kobiety w wieku rozrodczym, kobiety ciężarne, osoby starsze oraz pacjenci z chorobami o charakterze przewlekłym. Coraz częściej diagnozowana jest anemia u osób otyłych. Jakie są przyczyny anemii? Jak leczyć skutki niedokrwistości?

CZYTAJ WIĘCEJ
bol-kregoslupa-przyczyny-leczenie-rodzaje

Ból kręgosłupa – przyczyny, leczenie, rodzaje

Ból kręgosłupa to najczęstsze schorzenie układu szkieletowo-kostnego. W krajach wysokorozwiniętych bóle pleców sięgają rozmiarów epidemii. Dolegliwości bólowe kręgosłupa w dużej mierze wynikają z siedzącego trybu życia i braku aktywności fizycznej. Jakie jeszcze mogą być przyczyny bólu pleców i jak wygląda leczenie bólu kręgosłupa?

CZYTAJ WIĘCEJ
bezglos-utrata-glosu-przyczyny-leczenie

Bezgłos (utrata głosu) – czym jest? Przyczyny, leczenie

Bezgłos jest zaburzeniem, w wyniku którego dochodzi do utraty możliwości wydobywania dźwięków. Utrata głosu może mieć różne podłoże, jednak najczęściej jest związana z chorobami dróg oddechowych, w których przebiegu dochodzi do nieprawidłowego przebiegu procesu fonacji. W jakich jeszcze schorzeniach występują problemy z głosem i bezgłos?

CZYTAJ WIĘCEJ
odwodnienie-organizmu

Odwodnienie organizmu – objawy, przyczyny. Jak prawidłowo nawadniać organizm?

Odwodnienie organizmu to stan, który może zagrażać zdrowiu i życiu. Brak kompensacji płynów ustrojowych ma niekorzystny wpływ przede wszystkim na pracę układu krążenia oraz ośrodkowego układu nerwowego. Jak rozpoznać odwodnienie i co robić, aby zapobiegać odwodnieniu organizmu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Page 1 of 6
1 2 3 6
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
SCHOWAJ POKAŻ