Porady

astma-oskrzelowa

Astma oskrzelowa – przyczyny, objawy, leczenie

Astma oskrzelowa jest choroba zapalna drzewa oskrzelowego o charakterze przewlekłym. Charakterystyczne objawy astmy to napady świszczącego oddechu, duszność, kaszel astmatyczny oraz ból w klatce piersiowej. Jak zdiagnozować astmę oskrzelową i jak wygląda leczenie astmy?

CZYTAJ WIĘCEJ
wymioty-u-dziecka-i-doroslych

Wymioty u dziecka i dorosłych – przyczyny. Jak je łagodzić?

Wymioty polegają na gwałtownym pozbyciu się treści pokarmowej znajdującej się w żołądku. Zwykle kojarzone są z zatruciem pokarmowym lub niestrawnością. Wymioty są sygnałem ze strony przewodu pokarmowego o powstałych zaburzeniach, dlatego nie można ich lekceważyć. Jakie są przyczyny wymiotów? Co oznaczają wymioty u dziecka i jak sobie z nimi radzić.

CZYTAJ WIĘCEJ
zapalenie-spojowek

Zapalenie spojówek – wirusowe i bakteryjne. Objawy, leczenie

Zapalenie spojówek to częste schorzenie narządu wzroku i najczęstszy powód wizyty u okulisty. Swędzące oczy, łzawienie, ropa w oku, opuchlizna oka mogą wskazywać na stan zapalny. Co na zapalenie spojówek? Czy zapalenie spojówek jest zaraźliwe?

CZYTAJ WIĘCEJ
nadcisnienie

Nadciśnienie tętnicze – przyczyny, objawy, leczenie, dieta

Nadciśnienie tętnicze (łac. Hypertensio arterialis) to dysfunkcja układu krążenia, która jest najczęściej wskazywanym czynnikiem ryzyka występowania chorób układ sercowo-naczyniowego takie jak zawał mięśnia sercowego, czy udar mózgu. Objawy nadciśnienia tętniczego nie są jednoznaczne, dlatego wysokie ciśnienie może pozostać długo niezdiagnozowane. Jakie są przyczyny wysokiego ciśnienia krwi?

CZYTAJ WIĘCEJ
opuchniete-powieki

Opuchnięte powieki rano, przyczyny, co stosować?

Opuchnięte powieki, to objaw, który może towarzyszyć różnym schorzeniom. W większości przypadków jest związany z występowaniem alergii wziewnych, rzadziej pokarmowych, czy kontaktowych. W innych przypadkach opuchnięte powieki rano są skutkiem działania czynników środowiskowych bądź substancji chemicznych. Co jeszcze wywołuje opuchnięcie powiek?

CZYTAJ WIĘCEJ
apatia-ociezalosc

Apatia (ociężałość) – co to, przyczyny, objawy, leczenie

Apatia, ociężałość to stan mający podłoże psychiczne, często utożsamiany z występowaniem depresji. Chory w apatii wykazuje mniejszą zdolność do odczuwania emocji, jest wycofany, niechętny do podejmowania jakichkolwiek inicjatyw, stąd apatię określa się jako ociężałość. Jakie objawy daje apatia, jakie są jej przyczyny i jak leczyć apatię?

CZYTAJ WIĘCEJ
podwojne-widzenie-diplopia-przyczyny-objawy-leczenie

Podwójne widzenie (diplopia) – przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie (diplopia) to zaburzenie, które może mieć różne podłoże. Znalezienie przyczyny podwójnego widzenia oraz nieostre widzenie wiąże się z diagnozą narządu wzroku. W innych przypadkach może podwójne widzenie może być objawem towarzyszącym zmianom neurologicznym i zwiastować poważną chorobę. Z czego wynika dwojenie obrazu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Morfologia-krwi

Morfologia krwi – normy, wyniki. Jak interpretować badanie?

Morfologia krwi to standardowe badanie laboratoryjne, które jest podstawą diagnostyki stanu zdrowia pacjenta. Interpretacja badań krwi jest pierwszym markerem, który pozwala wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Na czym polega morfologia krwi i co nam wskaże odczyt wyników krwi?

CZYTAJ WIĘCEJ
bol-twarzy-przyczyny

Ból twarzy – przyczyny, objawy, rodzaje. Co może oznaczać?

Ból twarzy może mieć różne podłoże i bardzo często towarzyszy występowaniu poważnych chorób, które poprzez ból twarzy manifestują toczący się stan zapalny. Najczęściej ból skóry twarzy przy dotyku występuje w ostrym bólu zęba lub zapaleniu zatok. Jakie są przyczyny bólu twarzy i jakie choroby zwiastuje?

CZYTAJ WIĘCEJ
anemia-objawy-przyczyny-leczenie

Anemia – objawy, przyczyny, leczenie. Czym może skutkować?

Anemia to bardzo poważny problem zdrowotny i społeczny. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) anemia występuje u jednej czwartej populacji na świecie. W grupie największego ryzyka znajdują się małe dzieci, kobiety w wieku rozrodczym, kobiety ciężarne, osoby starsze oraz pacjenci z chorobami o charakterze przewlekłym. Coraz częściej diagnozowana jest anemia u osób otyłych. Jakie są przyczyny anemii? Jak leczyć skutki niedokrwistości?

CZYTAJ WIĘCEJ
Page 1 of 6
1 2 3 6
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
SCHOWAJ POKAŻ